BU-4150030048
DigiKey Part Number
314-BU-4150030048-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150030048
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Mueller Electric Co
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Copper
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 145°C