MPQ4317GRE-33-AEC1-Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPQ4317GRE-33-AEC1-Z |
Description | IC REG BUCK ADJ 7A 20QFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.815V 1 Output 7A 20-PowerVFQFN |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Output (Min/Fixed) |
Mfr | Voltage - Output (Max) 42.75V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Output |
Part Status Active | Frequency - Switching 350kHz ~ 1MHz |
Function Step-Down | Synchronous Rectifier Yes |
Output Configuration Positive | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
Topology | Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank |
Output Type | Package / Case |
Number of Outputs 1 | Supplier Device Package 20-QFN (4x4) |
Voltage - Input (Min) 3.3V | Base Product Number |
Voltage - Input (Max) 45V |