SMAJ45E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 10 636
Datasheet
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
YAGEO
YAGEO
80.3V Clamp 6.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ45E3/TR13
DigiKey Part Number
SMAJ45E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ45E3/TR13
Description
TVS DIODE 45VWM 80.3VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
80.3V