SSP-LB12UW024K03
DigiKey Part Number
67-2146-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSP-LB12UW024K03
Description
LED ENG SUNBRITERA COOLWHT STRIP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 11.97" (304.0mm) 24VDC Flat, Clear
Category
Profile (W x H)
0.77" x 0.52" (19.5mm x 13.3mm)
Manufacturer
Lumex Opto/Components Inc.
Power - Rated
3.3W
Series
Voltage - Supply
24VDC
Packaging
Box
Rated Life
20,000 Hours
Part Status
Active
Termination Style
Connector
Illumination Color
White, Cool
Operating Temperature
-20°C ~ 45°C
Luminous Flux
220lm
Lens Type
Flat, Clear
Length
11.97" (304.0mm)