0NLN030.T
DigiKey Part Number
F5102-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0NLN030.T
Description
FUSE CARTRIDGE 30A 250VAC/VDC
Detailed Description
30A 250 VAC 250 VDC Fuse Cartridge Requires Holder
Category
Voltage Rating - DC
250 VDC
Current Rating (Amps)
30A
Size / Dimension
0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Voltage Rating - AC
250 VAC