SR071C331KARTR2 is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
Murata Electronics
Murata Electronics
330 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR071C331KARTR2
DigiKey Part Number
SR071C331KARTR2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR071C331KARTR2
Description
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR071C331KARTR2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)