SR071A101JARTR2 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
KEMET
TDK
In Stock: 779
TDK
100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR071A101JARTR2
DigiKey Part Number
SR071A101JARTR2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR071A101JARTR2
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)