KGM21ECG2D391GU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
390 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21ECG2D391GU
DigiKey Part Number
478-KGM21ECG2D391GUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21ECG2D391GU
Description
CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21ECG2D391GU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)