F931V225KAA
DigiKey Part Number
478-8337-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-8337-1-ND - Cut Tape (CT)
478-8337-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F931V225KAA
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1206 (3216 Metric) 7Ohm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F931V225KAA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
7Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
35 V