1206J2000182KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
1800 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206J2000182KXT
DigiKey Part Number
1206J2000182KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J2000182KXT
Description
CAP CER 1800PF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J2000182KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)