T495X226K035ATE125
DigiKey Part Number
399-18101-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-18101-1-ND - Cut Tape (CT)
399-18101-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495X226K035ATE125
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 125mOhm
EDA/CAD Models
T495X226K035ATE125 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
X
Voltage - Rated
35 V
Features
General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance)
125mOhm