C931U681KWYDAAWL30 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±10% 760V Ceramic Capacitor Y5P Radial, Disc
C931U681KWYDAAWL30
DigiKey Part Number
399-C931U681KWYDAAWL30-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C931U681KWYDAAWL30
Description
CAP CER DISC SAFETY
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C931U681KWYDAAWL30 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)