C907U102MYWDAA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
Similar
In Stock: 517
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1000 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C907U102MYWDAA7317
DigiKey Part Number
399-C907U102MYWDAA7317CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C907U102MYWDAA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U102MYWDAA7317
Description
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C907U102MYWDAA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)