C901U102MZVDBA7317
DigiKey Part Number
399-9466-1-ND - Cut Tape (CT)
399-9466-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U102MZVDBA7317
Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C901U102MZVDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)