C711U102MZWDBA7317 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C711U102MZWDBA7317 |
Description | CAP CER 1NF X1/Y2 440V/300V |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C711U102MZWDBA7317 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings X1, Y2 |
Series | Applications |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Radial, Disc |
Capacitance | Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.394" (10.00mm) |