C323C473KCR5HA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.047 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
C323C473KCR5HA
DigiKey Part Number
399-C323C473KCR5HA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C323C473KCR5HA
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C323C473KCR5HA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)