C1210S104K1RACAUTO
DigiKey Part Number
399-20363-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-20363-1-ND - Cut Tape (CT)
399-20363-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210S104K1RACAUTO
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210S104K1RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Floating Electrode
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)