C1206C683K3RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C683K3RACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C683K3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C683K3RACTU
Description
CAP CER 0.068UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C683K3RACTU Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)