C1206C154K1RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
TDK
In Stock: 47
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
0.15 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1206C154K1RECAUTO
DigiKey Part Number
C1206C154K1RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C154K1RECAUTO
Description
CAP CER 1206 150NF 100V X7R
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C154K1RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)