1575AT54A0010001E
DigiKey Part Number
712-1575AT54A0010001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-1575AT54A0010001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-1575AT54A0010001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1575AT54A0010001E
Description
RF ANT 1.575GHZ/1.602GHZ CHIP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GLONASS, GPS Chip Solder Surface Mount
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Return Loss
-9.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
1.3dBi
Part Status
Active
Power - Max
2 W
RF Family/Standard
Navigation
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.575GHz, 1.602GHz
Height (Max)
0.126" (3.20mm)
Frequency Range
1.575GHz ~ 1.605GHz