1575AT54A0010001E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1575AT54A0010001E |
Description | RF ANT 1.575GHZ/1.602GHZ CHIP |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA GLONASS, GPS Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Bands 2 |
Manufacturer Johanson Technology Inc. | Return Loss -9.5dB |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Gain 1.3dBi |
Part Status Active | Power - Max 2 W |
RF Family/Standard Navigation | Termination Solder |
Frequency Group UHF (1GHz ~ 2GHz) | Mounting Type Surface Mount |
Frequency (Center/Band) 1.575GHz, 1.602GHz | Height (Max) 0.126" (3.20mm) |
Frequency Range 1.575GHz ~ 1.605GHz | Applications GLONASS, GPS |