Image for MDM-25PSP-A141 is not available
MDM-25PSP-A141
DigiKey Part Number
MDM-25PSP-A141-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-25PSP-A141
Description
CONN MICRO-D PLUG 25POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Series
Termination
Solder Cup
Shell Material, Finish
Aluminum, Chromate Conversion Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Shielded
Number of Rows
2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C