AWM3150V
DigiKey Part Number
480-3282-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWM3150V
Description
SENSOR FLOW AIR 30.0 SCCM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air Flow Sensor 30.0sccm Male, 0.2" (5.08mm) Plastic
Category
Flow Sensor Type
Air
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Voltage - Input
8V ~ 15V
Series
Port Size
Male, 0.2" (5.08mm)
Packaging
Bulk
Material - Body
Plastic
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C