GT8E-24DP-2H
DigiKey Part Number
H122047TR-ND - Tape & Reel (TR)
H122047CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GT8E-24DP-2H
Description
CONN HEADER SMD R/A 24POS 2MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount, Right Angle 24 position 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GT8E-24DP-2H Models
Category
Mounting Type
Mfr
Termination
Solder
Series
Fastening Type
Latch Holder
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Insulation Height
0.403" (10.23mm)