DF62P-3EP-2.2C(10) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Image for DF62P-3EP-2.2C(10) is not available
DF62P-3EP-2.2C(10)
DigiKey Part Number
DF62P-3EP-2.2C(10)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62P-3EP-2.2C(10)
Description
CONN PLUG HSG 3POS 2.20MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.087" (2.20mm)
Datasheet
EDA/CAD Models
DF62P-3EP-2.2C(10) Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Holder
Part Status
Active
Color
White
Connector Type
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.087" (2.20mm)