DF22A-4DEP-7.92C
DigiKey Part Number
H123140-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF22A-4DEP-7.92C
Description
CONN PLUG HSG 4POS 7.92MM
Detailed Description
4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.312" (7.92mm)
EDA/CAD Models
DF22A-4DEP-7.92C Models
Mounting Type
Panel Mount
Bag
Fastening Type
Latch Holder
Color
White
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Pitch
0.312" (7.92mm)