DF20A-20DS-1C
DF20A-20DS-1C
DF20A-20DS-1C
DigiKey Part Number
H3144-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF20A-20DS-1C
Description
CONN RCPT HSG 20POS 1.00MM
Detailed Description
20 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Beige 0.039" (1.00mm)
EDA/CAD Models
DF20A-20DS-1C Models
Mfr
Row Spacing
0.039" (1.00mm)
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Beige
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Pitch
0.039" (1.00mm)