DNFF120BK115
DigiKey Part Number
HM2216-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DNFF120BK115
Description
FAN KIT 120MM BLACK 115VAC 5PCS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Fan, AC, Square, 105 CFM 5.91" L x 5.91" W x 2.41" H (150.1mm x 150.1mm x 61.2mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DNFF120BK115 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Input
115VAC
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Specifications
Fan, AC, Square, 105 CFM
Series
Size / Dimension
5.91" L x 5.91" W x 2.41" H (150.1mm x 150.1mm x 61.2mm)
Packaging
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Part Status
Active
Weight
2 lbs (907.2 g)
Type
Fan
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 5
Factory Stock: 158
Check for Additional Incoming Stock
Box
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
FAN KIT 120MM GRY/BEIG 115V 5PC
In-Stock: 0
FAN KIT 120MM GRAY 115VAC 5PCS
In-Stock: 1
FAN KIT 120MM LT GRY 115VAC 5PCS