FMC0234315-24
DigiKey Part Number
5328-FMC0234315-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0234315-24
Description
COAX CBL SMA TO SSMC 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMC RG-316 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SSMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12.4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SSMC Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C