ECS-TXO-16CSMV4-260-AY-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-TXO-16CSMV4-260-AY-TR |
Description | XTAL OSC TCXO 26MHZ SNWV SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.7V ~ 3.6V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V |
Mfr | Frequency Stability ±0.5ppm |
Series | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 1.5mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |