ECS-250-10-37BQ-CTN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-250-10-37BQ-CTN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-250-10-37BQ-CTN-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-250-10-37BQ-CTN-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-10-37BQ-CTN-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
10pF