STS321240B100AH
DigiKey Part Number
283-STS321240B100AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-STS321240B100AHCT-ND - Cut Tape (CT)
283-STS321240B100AHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STS321240B100AH
Description
TVS DIODE 24VWM 54VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
54V Clamp 9A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Power - Peak Pulse
350W
Mfr
Power Line Protection
No
Series
Applications
CAN, Ethernet, Telecom
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
1pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
54V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9A (8/20µs)