742X083220JP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 22 620
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 11 503
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
22 Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
742X083220JP
DigiKey Part Number
742X083220JP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
742X083220JP
Description
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Qualification
AEC-Q200
Resistance (Ohms)
22
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Number of Pins
8
Base Product Number
Power Per Element
63mW