220ADC16
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
220ADC16
DigiKey Part Number
CT3070-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
220ADC16
Description
SWITCH ROTARY DIP HEX 0.1A 50V
Detailed Description
Dip Switch Hexadecimal 16 Position Through Hole Rotary with Shaft Actuator 100mA 50VDC
EDA/CAD Models
220ADC16 Models
Height Above Board
0.321" (8.15mm)
Circuit
Hexadecimal
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Number of Positions
16
Current Rating (Amps)
100mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage Rating
50VDC
Length
0.283" (7.20mm)