CVHD-037X-125
DigiKey Part Number
744-1678-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CVHD-037X-125
Description
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
15mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)