CZRF52C3V3-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 32 825
Datasheet
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Zener Diode 3.3 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F
CZRF52C3V3-HF
DigiKey Part Number
CZRF52C3V3-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRF52C3V3-HF
Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323F
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CZRF52C3V3-HF Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
25 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±5%