3239-24-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN120B-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-24-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 50'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Black 3000V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.075" (1.90mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C