PS-1000-2-WT
DigiKey Part Number
2267-PS-1000-2-WT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PS-1000-2-WT
Description
SLEEVE 1" DIA X 2" W 1=250PCS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 2.00" W x 1.00" Dia (50.8mm x 25.4mm); Cable O.D. 0.38" ~ 0.95" (9.5mm ~ 24.1mm)
Category
Label Size
2.00" W x 1.00" Dia (50.8mm x 25.4mm); Cable O.D. 0.38" ~ 0.95" (9.5mm ~ 24.1mm)
Manufacturer
Brady Corporation
Color
White
Series
Material
Polyolefin (PO)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C