B33-1500-2-342
DigiKey Part Number
2267-B33-1500-2-342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B33-1500-2-342
Description
SLEEVE 0.5~1.45"DIA RNG 1=150PCS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 2.00" W x 1.50" Dia (50.8mm x 38.1mm); Cable O.D. 0.50" ~ 1.45" (12.7mm ~ 36.8mm)
Category
Label Size
2.00" W x 1.50" Dia (50.8mm x 38.1mm); Cable O.D. 0.50" ~ 1.45" (12.7mm ~ 36.8mm)
Manufacturer
Brady Corporation
Color
White
Series
Material
Polyolefin (PO)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C