SRF1260A-330M
DigiKey Part Number
118-SRF1260A-330MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF1260A-330MCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF1260A-330M
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 132 µH Inductance - Connected in Series 33 µH Inductance - Connected in Parallel 61.8mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 3.28 A Nonstandard
EDA/CAD Models
SRF1260A-330M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Saturation - Series
1.92 A
DC Resistance (DCR) - Parallel
61.8mOhm Max
Series
DC Resistance (DCR) - Series
256mOhm Max
Active
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Parallel
33 µH
Inductance - Connected In Series
132 µH
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating - Parallel
3.28 A
Height
0.244" (6.20mm)
Current Rating - Series
1.64 A
Base Product Number
Current Saturation - Parallel
3.84 A