SRF1260A-330M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF1260A-330M |
Description | INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Shielded 2 Coil Inductor Array 132 µH Inductance - Connected in Series 33 µH Inductance - Connected in Parallel 61.8mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 3.28 A Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF1260A-330M Models |
Category | Current Saturation - Series 1.92 A |
Manufacturer Bourns Inc. | DC Resistance (DCR) - Parallel 61.8mOhm Max |
Series | DC Resistance (DCR) - Series 256mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Shielding Shielded |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Number of Coils 2 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Inductance - Connected In Parallel 33 µH | Mounting Type Surface Mount |
Inductance - Connected In Series 132 µH | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current Rating - Parallel 3.28 A | Height 0.244" (6.20mm) |
Current Rating - Series 1.64 A | Base Product Number |
Current Saturation - Parallel 3.84 A |