SRF0905A-100Y
DigiKey Part Number
SRF0905A-100YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0905A-100YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0905A-100YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0905A-100Y
Description
CMC 10UH 1.6A 2LN SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 200 Ohms @ 20 MHz 1.6A DCR 80mOhm
EDA/CAD Models
SRF0905A-100Y Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
80mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.248" (6.30mm)
Impedance @ Frequency
200 Ohms @ 20 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
10 µH @ 1 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
1.6A