SRF0703A-150M
DigiKey Part Number
118-SRF0703A-150MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF0703A-150MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF0703A-150MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0703A-150M
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 15UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 59.6 µH Inductance - Connected in Series 15 µH Inductance - Connected in Parallel 119mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 1.83 A Nonstandard
EDA/CAD Models
SRF0703A-150M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Saturation - Series
1.03 A
DC Resistance (DCR) - Parallel
119mOhm Max
Series
DC Resistance (DCR) - Series
470mOhm Max
Active
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Parallel
15 µH
Inductance - Connected In Series
59.6 µH
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Current Rating - Parallel
1.83 A
Height
0.142" (3.60mm)
Current Rating - Series
916 mA
Base Product Number
Current Saturation - Parallel
2.05 A