3223W-1-502E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3223W-1-502E |
Description | TRIMMER 5K OHM 0.125W J LEAD TOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 3223W-1-502E Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Manufacturer Bourns Inc. | Number of Turns 11.0 |
Series | Adjustment Type Top Adjustment |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Resistive Material Cermet |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Resistance 5 kOhms | Termination Style J Lead |
Power (Watts) 0.125W, 1/8W | Size / Dimension Rectangular - 0.154" x 0.125" Face (3.90mm x 3.18mm) |
Tolerance ±20% | Base Product Number |