Q14F5CXXHR12E
DigiKey Part Number
679-4166-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14F5CXXHR12E
Description
LED PNL IND RED DIFF 16MM LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
12V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.55" (14.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
16.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
Red
Millicandela Rating
800mcd
Lens Color
Red
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)