GF PUSRA3.25-T2T4-1-1-700-R33 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GF PUSRA3.25-T2T4-1-1-700-R33 |
Description | GF PUSRA3.25-T2T4-1-1-700-R33 |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting Color OSCONIQ® P 3737 Red 3-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Luminous Flux @ Current/Temperature 914mW (865mW ~ 963mW) |
Mfr | Temperature - Test 85°C |
Series | Viewing Angle 125° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 3-SMD, No Lead |
Color | Supplier Device Package 3-SMD |
Current - Test 700mA | Size / Dimension 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.7V | Height - Seated (Max) 0.097" (2.46mm) |
Current - Max 2.8A |