D25P91C6PA00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 0
Datasheet
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
D25P91C6PA00LF
DigiKey Part Number
D25P91C6PA00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25P91C6PA00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT PRESS
Detailed Description
EDA/CAD Models
D25P91C6PA00LF Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin-Nickel Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C