Image for D25P91C4GX00LF is not available
D25P91C4GX00LF
DigiKey Part Number
D25P91C4GX00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25P91C4GX00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT PRESS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C