D25P91C4GL00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 0
Datasheet
Image for D25P91C4GL00LF is not available
D25P91C4GL00LF
DigiKey Part Number
D25P91C4GL00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25P91C4GL00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT PRESS
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C