C30A1P-80VDC
C30A1P-80VDC
C30A1P-80VDC
DigiKey Part Number
288-1375-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C30A1P-80VDC
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 80VDC
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 30A AC 80 V DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
30A
Manufacturer
American Electrical Inc.
Voltage Rating - DC
80 V